Program Slujbe > Slujbe oficiate în anul 2012
2012
Miercuri, 26 decembrie; A doua zi de Crăciun (Soborul Maicii Domnului)
  • 8.45 – Utrenia – Taina Spovedaniei
  • 10.15 – Sf. Liturghie urmată de agapă şi venirea lui Moş Crăciun
Luni, 24 decembrie; Ajunul Crăciunului
  • 11.00 – Taina Spovedaniei
  • 13.00 – Vecernia unită cu Liturghie Sf. Ioan Gură de Aur
Duminică, 23 decembrie;
  • 8.00 – Utrenia şi Taina Spovedaniei
  • 10.15 – Sfânta Liturghie urmată de agapă
Vineri, 14 decembrie;
  • 17.00 – Taina Spovedaniei
  • 18.00 – Repetiţii Colinde
  • 19.00 – Vecernia
  • 20.00 – 21.00 – Taina Spovedaniei
Duminică, 9 decembrie;
  • 8.00 – Utrenia şi Taina Spovedaniei
  • 10.15 – Sfânta Liturghie
Joi, 6 decembrie; Sf Ierarh Nicolae
  • 8.30 – Utrenia şi Taina Spovedaniei
  • 10.00 – Sfânta Liturghie
Sâmbătă, 1 decembrie; Hramul parohiei noastre "Sf. Apostol Andrei"
  • 8.00 – Utrenia şi Taina Spovedaniei
  • 9.45 – Sfânta Liturghie
  • 11.45 – Serbarea de Moş Nicolae pentru copii
  • 12.30 – Agapa şi discuţii cu Preasfinţitul Marc
Copii pot prezenta în cadrul serbării de Moş Nicolae, un cântec sau o poezie.
Vineri, 30 noiembrie;
  • 18.30 – Vecernia
  • 19.30 – În dialog cu preasfinţitul Marc
Duminică 25 noiembrie, Liturghie Arhierească la Neuchâtel
    Înaltpreasfinţitul Iosif slujeşte la Neuchâtel. În cadrul Sf. Liturghii o să-l hirotonească întru diacon pe domnul Marius Manea. Cu această ocazie suntem invitaţi şi noi să participăm la sărbătoarea parohiei din Neuchâtel.
  • Adresa bisericii:
    Église St. Norbert,
    rue de la Dîme 81,
    2000 La Coudre-Neuchâtel
Vineri, 16 noiembrie;
  • 18.00 – Taina Spovedaniei
  • 19.00 – Vecernia urmată de cateheză biblică, cap. 6 din Ev. după Matei
Duminică 11 noiembrie,
  • 8.45 – Utrenia şi Taina Spovedaniei
  • 10.15 – Sf. Liturghie
Joi 8 noiembrie, Sf. Arhangheli Mihail şi Gavril
  • 8.00 – Utrenia şi Taina Spovedaniei
  • 10.00 – Sf. Liturghie
Sâmbătă 3 noiembrie,
  • 8.00 – Utrenia
  • 9.00 – Taina Spovedaniei
  • 10.00 – Sf. Liturghie urmată de agapă
  • 11.45 – Pomenirea celor adormiţi (Moşii de toamnă)
Duminică 28 octombrie,
  • 8.45 – Utrenia şi Taina Spovedaniei
  • 10.15 – Sf. Liturghie urmată de agapă
Vineri 26 octombrie, Sf. Dumitru
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
Vineri, 19 octombrie;
  • 18.00 – Taina Spovedaniei
  • 19.00 – Vecernia urmată de cateheză biblică, cap. 5 din Ev. după Matei, partea a doua
Duminică 14 octombrie,
  • 8.45 – Utrenia şi Taina Spovedaniei
  • 10.15 – Sf. Liturghie
Vineri, 5 octombrie;
  • 17.00 – Taina Spovedaniei
  • 19.00 – Vecernia urmată de cateheză biblică, cap. 5 din Ev. după Matei
Duminică 30 septembrie,
  • 8.45 – Utrenia cu pregătirea proscomidiei
  • 10.00 – Sf. Liturghie urmată de agapă
Vineri, 28 septembrie;
  • 19.00 – Vecernia urmată de cateheză biblică, cap. 4 din Ev. după Matei
Duminică 23 septembrie,
  • 8.00 – Pregătirea proscomidiei
  • 8.45 – Utrenia şi Taina Spovedaniei
  • 10.00 – Sf. Liturghie
Sâmbătă, 15 septembrie,
  • 17.00 – Vecernia
  • 18.00 – Taina Spovedaniei
Vineri, 31 august, – Duminică, 2 septembrie Weekend duhovnicesc
  • invitaţi: Maica Siluana şi Maica Rafaela
  • loc de desfăşurare: Manstirea N. D. du Rosair 1772 Grolley
  • Dacă aveţi sugestii pentru o bună desfăşurare a acestui program vă rugăm să-i comunicaţi Părintelui Laurenţiu.
Duminică, 26 august,
  • 8.45 – Utrenia
  • 10.00 – Sf. Liturghie urmată de agapă
Vineri, 17 august;
  • 18.00 – Taina Spovedaniei
  • 19.00 – Vecernia urmată de cateheză biblică, cap. 3 din Ev. după Matei
Duminică, 29 iulie,
  • 8.00 – Utrenia
  • 9.30 – Sf. Liturghie prezidată de PS Sofian
  • 11.45 – Agapa la care avem posibilitatea să dialogă cu PS Sofian
Vineri, 13 iulie;
  • 18.00 – Taina Spovedaniei
  • 19.00 – Vecernia urmată de cateheză biblică, cap. 2 din Ev. după Matei
Duminică, 8 iulie,
  • 8.45 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie urmată de picnic
Vineri, 29 iunie; Sf. Petru şi Pavel
  • 18.00 – Taina Spovedaniei
  • 19.00 – Taina Sf. Maslu
Duminică, 24 iunie, Naşterea Sf. Ioan Botezătorul,
  • 8.45 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
Vineri, 15 iunie;
  • 19.00 – Vecernia urmată de cateheză
Luni, 11 iunie, Începe postul Sf. Apostoli
Duminică 10 iunie,
  • 8.45 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
  • 13.00 – Adunarea Parohială
Sâmbătă, 2 iunie,
  • 8.45 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie urmată de Pomenirea celor adormiţi – moşii de vară
Vineri, 1 iunie;
  • 19.00 – Taina Sf. Maslu
Duminică, 27 mai, (nu facem slujba la Basel)
  • Pelerinaj la Cimitirul militar român de la Soultzmatt, Franţa
  • 10.30 – Sf. Liturghie
Luni, 21 mai, Sf. Mari Împ., întocmai cu ap., Constantin şi mama sa Elena,
  • 8.45 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
Vineri, 18 mai;
  • 19.00 – Vecernia urmată de cateheză
Duminică, 13 mai,
  • 8.45 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
Duminică, 29 aprilie,
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.00 – Sf. Liturghie urmată de agapă
Vineri, 27 aprilie,
  • 19.00 – Vecernia urmată de cateheză
Dumincă, 22 aprilie, Hramul Parohiei Sfântul Gheorghe Berna"
  • 8.45 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie oficiată de Înalt Prea Sfinţitul Iosif şi răspunsurile la Sf. Liturghie sunt date de către Grupul Psaltic "Roman Melodul" al Bisericii Sf. Vineri din Bucureşti (Berna Spitalul Insel C. Kat.)
Vineri, 20 aprilie, Izvorul Tămăduirii
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.00 – Sf. Liturghie răspunsurile la Sf. Liturghie sunt date de către Grupul Psaltic " Roman Melodul " al Bisericii Sf. Vineri din Bucureşti
Marţi, 17 aprilie, A treia zi de Paşti
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.00 – Sf. Liturghie răspunsurile la Sf. Liturghie sunt date de către Grupul Psaltic " Roman Melodul " al Bisericii Sf. Vineri din Bucureşti
Sâmbătă, 14 aprilie, Învierea Domului – Sfintele Paşti
  • 21.30 – Utrenia Învierii urmată de Sf. Liturghie răspunsurile la Sf. Liturghie sunt date de către Grupul Psaltic " Roman Melodul " al Bisericii Sf. Vineri din Bucureşti
  • Binecuvântarea cărnii a ouălor şi prinoaselor aduse
  • Împărţirea Paştilor
Sâmbătă, 14 aprilie,
  • 9.00 – Sf. Liturghie a Sf Vasile cel Mare unită cu vecernia
Vineri, 13 aprilie,
  • 18.00 – Denia Prohodului Domnului
Joi, 12 aprilie,
  • 16.00 – Taina Spovedaniei
  • 18.00 – Denia celor 12 Evanghelii
Miercuri, 11 aprilie,
  • 18.00 – Denie
Luni, 9 aprilie, Săptămâna Mare
  • 16.00 – Taina Spovedaniei
  • 18.00 – Denie
Duminică, 8 aprilie, Intrarea Domnului în Ierusalim – Floriile
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 8.45 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
  • Binecuvântarea Stâlpărilor
Sâmbătă, 31 martie ( Sâmbăta Colivei)
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
  • 12.00 – Pomenirea celor Adormiţi
Vineri, 30 martie;
  • 17.00 – Taina Sf. Maslu
  • 19.00 – Denia Acatistului Bunei Vestiri
Duminică, 25 martie,
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
Vineri, 16 martie;
  • 17.00 – Liturghia Darurilor mai înainte sfinţite
Duminică, 11 martie,
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
Sâmbătaă, 3 martie ( Sâmbăta Colivei)
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
  • Pomenirea celor Adormiţi
Vineri, 2 martie;
  • 17.00 – Liturghia Darurilor mai înainte sfinţite
Marţi, 28 februarie;
  • 19.00 – Canonul cel Mare
Duminică, 26 februarie,
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie urmată de agapă
Sâmbătă, 25 februarie
  • 17.00 – Cateheză pentru copii şi părinţi
  • 19.30 – Vecernia urmată de Taina Spovedaniei
Sâmbătă, 18 februarie (Moşii de iarnă)
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 8.45 – Utrenia
  • 10.00 – Sf. Liturghie
  • 11.50 – Pomenirea celor Adormiţi
Vineri, 17 februarie;
  • 18.00 – Taina Spovedaniei
  • 19.00 – Taina Sf. Maslu
Duminică, 29 ianuarie,
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
Vineri, 27 ianuarie;
  • 18.00 – Taina Spovedaniei
  • 19.30 – Vecernia urmată de Taina Spovedaniei
Duminică, 22 ianuarie,
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie urmată de agapă
Sâmbătă, 21 ianuarie,
  • 17.00 – Cateheză pentru copii şi părinţi
  • 19.30 – Vecernia urmată de Taina Spovedaniei
Duminică, 8 ianuarie,
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
Vineri, 6 ianuarie – Boboteaza
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie, urmată de sfinţirea cea mare a apei
2011
Marţi, 27 decembrie Sf. Ştefan
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
Duminică, 25 decembrie – Naşterea Domnului (Crăciunul)
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie, urmată de agapă ş de pomul de crăciun
Vineri, 16 decembrie;
  • 18.00 – Taina Spovedaniei
  • 19.30 – Vecernia, urmată de cateheză
Duminică, 11 decembrie,
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
Sâmbătă, 10 decembrie,
  • 15.00 – Taina Spovedaniei
  • 17.00 – Cateheză pentru copii şi părinţi
Duminică, 27 noiembrie, hramul Parohiei Ortodoxe Române din Basel, Sf. Apostol Andrei,
  • 8.45 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
  • 12.15 – Agapa, în cadrul Agapei cei mici vor primi cadouri din partea Sf. Nicolae
Luni, 21 noiembrie, Intrarea în Biserică a Maicii Domnului
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
Vineri, 18 noiembrie;
  • 18.00 – Taina Spovedaniei
  • 19.30 – Vecernia, urmată de cercul patrologic
Marţi, 15 noiembrie; Începutul Postului Naşterii Domnului
Duminică, 13 noiembrie,
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
Sâmbătă, 5 noiembrie, Moşii de toamnă
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie, urmată de pomenirea celor adormiţi şi agapă
Vineri, 4 noiembrie,
  • 17.00 – Taina Spovedaniei
  • 19.00 – Taina Sf. Maslu, urmată de Taina Spovedaniei
Duminică, 30 octombrie,
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
Vineri, 28 octombrie,
  • 18.00 – Taina Spovedaniei
  • 19.30 – Vecernia, urmată de cercul patrologic
Duminică, 23 octombrie,
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie, urmată de agapă
Vineri, 14 octombrie; Sf. Cuv. Parascheva de la Iaşi
  • 18.00 – Taina Spovedaniei
  • 19.30 – Vecernia, urmată de cercul patrologic
Duminică, 9 octombrie,
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
Vineri, 30 septembrie,
  • 18.00 – Taina Spovedaniei
  • 19.30 – Vecernia, urmată de cercul patrologic
Duminică, 25 septembrie,
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie, urmată de agapă
  • Vă invităm la sfârşitul de săptămână duhovnicesc ăi românesc la mânăstirea N.D. du Rosaire, 1772 Grolley, din apropierea oraşului Fribourg. Invitatul nostru este Pr. Prof. Stelian Tofană din Cluj.
Duminică, 11 septembrie, München
  • Suntem invitaţi la cu toţii, de către PS Sofian, să participăm la slujba de punere a pietrei de temelie a Mănăstirii şi reşedinţei Episcopale din München, cu ocazia vizitei PF Daniel
Joi, 8 septembrie,
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
Vineri, 2 septembrie,
  • 18.00 – Taina Spovedaniei
  • 19.30 – Vecernia, urmată de cercul patrologic
Duminică, 28 august,
  • 8.30 – Taina Spovedaniei
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie, urmată de agapă
Vineri, 19 august,
  • 18.00 – Taina Spovedaniei
  • 19.30 – Vecernia, urmată de cercul patrologic
Duminică, 14 august,
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
Sâmbătă, 6 august, Schimbarea la Faţă a Domnului
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
Vineri, 5 august,
  • 18.00 – Taina Spovedaniei
  • 19.30 – Vecernia, urmată de cercul patrologic
Luni, 1 august, Începutul Postului Adormirii Maicii Domnului
Duminică, 31 iulie,
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.15 – Sf. Liturghie
19 iulie – 29 iulie 2011, Vacanţa de vară
În această perioadă Părintele Laurenţiu este în vacanţă. Pentru situaţii de urgenţă îl puteţi contacta pe telefonul celular.
În această perioadă nu se oficiază slujbe la biserică.
Vineri, 15 iulie,
  • 18.00 – Taina Spovedaniei
  • 19.30 – Vecernia, urmată de cercul patrologic
Duminică, 10 iulie, Duminica a 4-a după Rusalii (Vindecarea slugii sutaşului)
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de picnic la care ne invită d-na Müller.
Vineri, 1 iulie,
  • 18.00 – Taina Spovedaniei
  • 19.30 – Vecernia, urmată de cercul patrologic
Miercuri, 29 iunie, Sf. Apostoli Petru şi Pavel
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.30 – Sf. Liturghie
Duminică, 26 iunie, Duminica a 2-a după Rusalii (a Sfinţilor Români)
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de agapă
20 iunie – începutul Postului Sfinţilor Apostoli Petru şi Pavel
Vineri, 17 iunie,
  • 18.00 – Taina Spovedaniei
  • 19.30 – Vecernia, urmată de cercul patrologic
Duminică, 12 iunie, Pogorârea Sfânului Duh (Rusaliile)
  • 9.00 – Utrenia
  • 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de pomenirea celor adormiţi (Moşii de vară)
Vineri 3 iunie,
  • 19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic
Duminică 29 mai,
  • 9.00 – Utrenia;
  • 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de cursul de pictură
Vineri 27 mai,
  • 17.00 – Taina Spovedaniei; Vă rugăm anunţaţi părintele telefonic în prealabil.
  • 18.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic
Duminică 22 mai,
  • 9.00 – Utrenia;
  • 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de agapă şi de cursul de pictură
Vineri 13 mai,
  • 17.00 – Taina Spovedaniei; Vă rugăm anunţaţi părintele telefonic în prealabil.
  • 18.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic
Marţi, 26 aprilie, a treia zi de Paşti
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie
Duminică 24 aprilie, Învierea Domnului – Sf. Paşti,
9.15 – Utrenia Învierii urmată de Sf. Liturghie şi agapa pascală
Sâmbătă 23 aprilie,
9.00 – Vecernia unită cu Liturghia Sf. Vasile cel Mare
Vineri 22 aprilie,
18.00 – Denia Prohodului Domnului
Joi 21 aprilie,
9.00 – Vecernia unită cu Liturghia Sf. Vasile cel Mare
Miercuri 20 aprilie,
15.00 – Taina Spovedaniei; 18.00 – Denia de Miercuri seara
Luni 18 aprilie,
15.00 – Taina Spovedaniei; 18.00 – Denia de Luni seara
Săptămâna Mare
Sâmbăta lui Lazăr 16 aprilie,
7.30 – Utrenia; 8.30 – Sf. Liturghie; 9.50 – Pomenirea celor adormiţi; 10.30 – 13.00 – Taina Spovedaniei
Vineri 15 aprilie,
15.00 – Liturghia Darurilor mai îainte sfinţite; 17.00 – Taina Spovedaniei; 19.00 – Taina Sf. Maslu
Duminica a V-a din Post (a Cuv. Maria Egipteanca) 10 aprilie,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de Pomenirea celor adormiţi şi Adunarea Parohială
Miercuri 6 aprilie,
19.00 – Denia Canonului Sf. Andrei Cretanul
Sâmbătă 2 aprilie,
9.00 – Utrenia; 10.15 – Sf. Liturghie, 11.30 – Pomenirea celor adormiţi.
Vineri 1 aprilie,
16.00 – Taina Spovedaniei; 17.30 – Sf. Liturghie a Darurilor mai Înainte Sfinţite, urmată de Taina Spovedaniei la 19.30.
Duminica a III-a din Post (a Sf. Cruci), 27 martie,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, umrată de pomenirea celor adormiţ, şi agapă. Cursul de pictură urmează în continuare.
Sâmbăta a II-a din Post, 19 martie,
8.45 – Utrenia; 10.15 – Sf. Liturghie, umrată de pomenirea celor adormiţ.
Vineri 18 martie,
19.30 – Vecernia unită cu Liturghia Darurilor mai Înainte Sfinţite, urmată de Taina Spovedaniei.
Duminica I din Post (a Ortodoxiei), 13 martie,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, umrată de pomenirea celor adormiţ, (Sâmbăta Sf. Teodor). Cursul de pictură de la 12.30.
Miercuri 9 martie,
18.00 – Taina Spovedaniei; 19.00 – Denia Canonului Cel Mare al Sf. Andrei Cretanul, partea a III-a
Luni 7 martie,
17.00 – Taina Spovedaniei; 19.00 – Denia Canonului Cel Mare al Sf. Andrei Cretanul, partea I.
Începutul Postului Sfintelor Paşti
Duminică 6 martie, Vecernia Iertării
18.05 – Vecernia
Vineri 4 martie,
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic
Duminica Lăsatului sec de carne (a Înfricoşetoarei Judecăţi),
27 februarie, Vizita PS Sofian Braşoveanul
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie oficiată de Preasfinţitul Sofian Braşoveanul, urmată de pomenirea celor adormiţi (Moşii de iarnă), agapă şi de cursul de pictură
Vineri 18 februarie,
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic (Smerenia);
Duminică 13 februarie,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de cursul de pictură
Duminică 30 ianuarie,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de cursul de pictură
Vineri 28 ianuarie,
19.30 – Vecernia urmată de cateheză
Duminică 23 ianuarie,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de agapă şi cursul de pictură
Vineri 14 ianuarie,
19.30 – Vecernia urmată de cateheză
Duminică 9 ianuarie,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de cursul de pictură
Joi 6 ianuarie, Botezul Domnului (Boboteaza)
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de sfinţirea cea mare a apei (Aghiazma mare)
Sâmbătă 1 ianuarie, Tăierea &ICirc;mprejur cea după trup A Domnului; Sf. Ier. Vasile cel Mare
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de Molitvele Sf. Vasile
2010
Duminică 26 decembrie, Soborul Maicii Domnului (A doua zi de Crăciun)
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de agapă şi sosirea lui Moş Crăciun
Vineri 24 decembrie, Cuv. Muceniţă Eugenia (Ajunul Crăciunului)
11.00 – Taina Spovedaniei; 14.00 Sf. Liturghie unită cu Vecernia
Vineri 17 decembrie,
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic şi Taina Spovedaniei
Duminică 12 decembrie,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de cursul de pictură
Sâmbătă 11 decembrie,
15.00 – Taina Sf. Maslu , precedată şi urmată de Taina Spovedaniei ; 18.00 – Vecernia
Luni 6 decembrie, Sf. Ierarh Nicolae,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie
Vineri 3 decembrie,
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic şi Taina Spovedaniei
în anul 2010
Duminică 28 noiembrie,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de cursul de pictură şi agapă
Vineri 19 noiembrie,
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic
Duminică 14 noiembrie, Sfântă Liturghie unită cu Taina Sf. Botez şi serbarea hramului
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, săvâşită de Înaltpreasfinţitul Iosif, Mitropolitul nostru şi Preasfinţitul Sofian Braşoveanul unită cu Taina Sf. Botez pentru micuţa Sara Michelle Precup, urmată de serbarea hramului parohiei
Luni 8 noiembrie, Sfinţii Arhangheli
9.30 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, unită cu botezul micuţului Raphael Silvan Günzl
Sâmbătă 6 noiembrie,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de pomenirea morţilor, Moşii de toamnă. Cursul de pictură începe la ora 12.30.
Vineri 5 noiembrie,
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic
Duminică 26 septembrie,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de agapă
Vineri 17 septembrie,
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic
Marţi 14 septembrie, Înălţarea Sfintei Cruci (Zi de post)
8.00 – Utrenia; 9.15 – Sf. Liturghie
Vineri 10 – Duminică 12 septembrie,
vă invităm la
sfârşitul de săptămână duhovnicesc şi românesc la mânăstirea N.D. du Rosaire, 1772 Grolley, din apropierea oraşului Fribourg
Vineri 3 septembrie,
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic
Duminică 29 august, Tăierea capului Sf. Ioan Botezătorul (Zi de post)
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie,
Vineri 27 august,
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic
Duminică 22 august,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie,
urmată de picnic, la care vă invităm să participaţi cu toţii. Picnicul este pregătit de un grup de credincioşi pentru toţi participanţii. La sfârşitul picnicului se face o colectă pentru construcţia bisericii de la Basel.
Sâmbătă 14 august,
7.30 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de pomenirea morţilor
Vineri 13 august,
18.00 – Taina Spovedaniei; 19.00 – Taina Sf. Maslu urmată de Taina Spovedaniei
Duminică 8 august,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie
Duminică 25 iulie,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de picnic cu colectă pentru construirea bisericii. Ospăul este organizat de către Dn-a Müller.
Marţi 20 iulie, Sf. Slăvitul Prooroc Ilie Tesviteanul
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie
Vineri 16 iulie,
19.30 Vecernia urmată de cercul patrologic
Sâmbătă 10 iulie,
9.00 – Utrenia; 10.00 – Taina Sf. Botez integrată în Sf. Liturghie
Duminică 27 iunie,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de agapă
Joi 24 iunie, Naşterea Sfântului Ioan Botezătorul (Sânzienele)
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie
Sâmbătă 19 iunie,
8.00 – Utrenia; 9.30 – Sf. Liturghie, urmată de Pomenirea morţilor
Vineri 18 iunie,
18.00 – Taina Spovedaniei;
19.00 – Taina Sf. Maslu urmată de Taina Spovedaniei;
Luni 31 mai,
Începutul Postului Sfinţilor Apostoli Petru şi Pavel
Duminică 13 iunie,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie
Duminică 30 mai,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de picnic
Duminică 23 mai Pogorârea Duhului Sfânt (Rusaliile)
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie urmată de slujba Parastasului "Moşii de vară" şi de agapă
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie săvârşită de PS Marc Nemţeanul, urmată de agapă cu picnic la o cabană lângă Berna.
Părintele Laurenţiu şi credincioşii din Berna vă invită cu drag!
Vineri 14 mai
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic
Joi 13 mai, Înălţarea Domnului
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie
Duminică 9 mai
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie
Vineri 30 aprilie
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic
Duminică 25 aprilie
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie urmată de agapă
Vineri 16 aprilie
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic