Program Slujbe > Slujbe oficiate în anul 2010
2010
Duminică 26 decembrie, Soborul Maicii Domnului (A doua zi de Crăciun)
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de agapă şi sosirea lui Moş Crăciun
Vineri 24 decembrie, Cuv. Muceniţă Eugenia (Ajunul Crăciunului)
11.00 – Taina Spovedaniei; 14.00 Sf. Liturghie unită cu Vecernia
Vineri 17 decembrie,
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic şi Taina Spovedaniei
Duminică 12 decembrie,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de cursul de pictură
Sâmbătă 11 decembrie,
15.00 – Taina Sf. Maslu , precedată şi urmată de Taina Spovedaniei ; 18.00 – Vecernia
Luni 6 decembrie, Sf. Ierarh Nicolae,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie
Vineri 3 decembrie,
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic şi Taina Spovedaniei
Duminică 28 noiembrie, grupul psaltic Roman Melodul
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de Concert de muzică bizantină şi agapă
Concertul va cuprinde cântări de la Naşterea Domnului şi colinde tradiţionale româneşti
Vineri 19 noiembrie,
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic
Duminică 14 noiembrie, Sfântă Liturghie unită cu Taina Sf. Botez şi serbarea hramului
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, săvâşită de Înaltpreasfinţitul Iosif, Mitropolitul nostru şi Preasfinţitul Sofian Braşoveanul unită cu Taina Sf. Botez pentru micuţa Sara Michelle Precup, urmată de serbarea hramului parohiei
Luni 8 noiembrie, Sfinţii Arhangheli
9.30 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, unită cu botezul micuţului Raphael Silvan Günzl
Sâmbătă 6 noiembrie,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de pomenirea morţilor, Moşii de toamnă. Cursul de pictură începe la ora 12.30.
Vineri 5 noiembrie,
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic
Duminică 26 septembrie,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de agapă
Vineri 17 septembrie,
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic
Marţi 14 septembrie, Înălţarea Sfintei Cruci (Zi de post)
8.00 – Utrenia; 9.15 – Sf. Liturghie
Vineri 10 – Duminică 12 septembrie,
vă invităm la
sfârşitul de săptămână duhovnicesc şi românesc la mânăstirea N.D. du Rosaire, 1772 Grolley, din apropierea oraşului Fribourg
Vineri 3 septembrie,
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic
Duminică 29 august, Tăierea capului Sf. Ioan Botezătorul (Zi de post)
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie,
Vineri 27 august,
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic
Duminică 22 august,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie,
urmată de picnic, la care vă invităm să participaţi cu toţii. Picnicul este pregătit de un grup de credincioşi pentru toţi participanţii. La sfârşitul picnicului se face o colectă pentru construcţia bisericii de la Basel.
Sâmbătă 14 august,
7.30 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de pomenirea morţilor
Vineri 13 august,
18.00 – Taina Spovedaniei; 19.00 – Taina Sf. Maslu urmată de Taina Spovedaniei
Duminică 8 august,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie
Duminică 25 iulie,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de picnic cu colectă pentru construirea bisericii. Ospăul este organizat de către Dn-a Müller.
Marţi 20 iulie, Sf. Slăvitul Prooroc Ilie Tesviteanul
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie
Vineri 16 iulie,
19.30 Vecernia urmată de cercul patrologic
Sâmbătă 10 iulie,
9.00 – Utrenia; 10.00 – Taina Sf. Botez integrată în Sf. Liturghie
Duminică 27 iunie,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de agapă
Joi 24 iunie, Naşterea Sfântului Ioan Botezătorul (Sânzienele)
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie
Sâmbătă 19 iunie,
8.00 – Utrenia; 9.30 – Sf. Liturghie, urmată de Pomenirea morţilor
Vineri 18 iunie,
18.00 – Taina Spovedaniei;
19.00 – Taina Sf. Maslu urmată de Taina Spovedaniei;
Luni 31 mai,
Începutul Postului Sfinţilor Apostoli Petru şi Pavel
Duminică 13 iunie,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie
Duminică 30 mai,
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie, urmată de picnic
Duminică 23 mai Pogorârea Duhului Sfânt (Rusaliile)
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie urmată de slujba Parastasului "Moşii de vară" şi de agapă
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie săvârşită de PS Marc Nemţeanul, urmată de agapă cu picnic la o cabană lângă Berna.
Părintele Laurenţiu şi credincioşii din Berna vă invită cu drag!
Vineri 14 mai
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic
Joi 13 mai, Înălţarea Domnului
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie
Duminică 9 mai
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie
Vineri 30 aprilie
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic
Duminică 25 aprilie
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie urmată de agapă
Vineri 16 aprilie
19.30 – Vecernia urmată de cercul patrologic
Duminică 28 februarie;
9.15 – Utrenia; 10.30 – Sf. Liturghie urmată de convorbiri cu d-na Lidia Stăniloae