Program Slujbe
Notă !!!
Vă reamintim ca lăcaşul pentru desfaşurarea slujbelor este spaţiu închiriat şi trebuie eliberat imediat dupa săvârşirea slujbei/ agapei/ parastas/ botez. Pentru aceasta vă rugăm să comunicaţi în programul pe care îl gasiţi la pangar data la care putem conta pe ajutorul dumneavoastră. Mulţumim
Duminică, 18 februarie; Duminica lăsatului sec de brânză( a Izgonirii din Rai )
  • 8.15 – Pregătirea Proscomidiei
  • 8.45 – Utrenia
  • 9.00 – 9.45 – Taina Spovedaniei
  • 10.15 –Sf. Liturghie
Luni, 19 februarie; Începutul Postului Mare
Marţi, 20 februarie; Canonul cel Mare Mare al Sf. Andrei Criteanul
  • 17.00 – Taina Spovedaniei
  • 18.00 – Canonul cel Mare
Joi, 22 februarie; Canonul cel Mare Mare al Sf. Andrei Criteanul
  • 17.00 – Taina Spovedaniei
  • 18.00 – Canonul cel Mare
Duminică, 25 februarie; Duminica întâia din Post ( a Ortodoxiei )
  • 8.15 – Pregătirea Proscomidiei
  • 8.45 – Utrenia
  • 9.00 – 9.45 – Taina Spovedaniei
  • 10.15 –Sf. Liturghie urmată de Parastas – Pomenirea celor adormiţi
Vineri, 2 martie; Liturghia Darurilor mai înainte Sfinţite
  • 17.00 – Liturghia Darurilor mai înainte Sfinţite urmată de Parastas – Pomenirea celor adormiţi
Duminică, 4 martie; Duminica a-II-a din Post ( a Sf. Grigore Palama)
  • 8.15 – Pregătirea Proscomidiei
  • 8.45 – Utrenia
  • 9.00 – 9.45 – Taina Spovedaniei
  • 10.15 –Sf. Liturghie
Duminică, 11 martie; Duminica a-III-a din Post ( a Sf. Cruci)
  • 8.15 – Pregătirea Proscomidiei
  • 8.45 – Utrenia
  • 9.00 – 9.45 – Taina Spovedaniei
  • 10.15 –Sf. Liturghie urmată de Parastas – Pomenirea celor adormiţi
Vineri, 16 martie; Liturghia Darurilor mai înainte Sfinţite
  • 17.00 – Liturghia Darurilor mai înainte Sfinţite urmată de Parastas – Pomenirea celor adormiţi
Duminică, 18 martie; Duminica a-IV-a din Post ( a Sf. Iaon Scărarul)
  • 8.15 – Pregătirea Proscomidiei
  • 8.45 – Utrenia
  • 9.00 – 9.45 – Taina Spovedaniei
  • 10.15 –Sf. Liturghie
Duminică, 25 martie; Buna Vestire Duminica a-V-a din Post ( a Cuv. Maria Egipteanca)
  • 8.15 – Pregătirea Proscomidiei
  • 8.45 – Utrenia
  • 9.00 – 9.45 – Taina Spovedaniei
  • 10.15 –Sf. Liturghie urmată de Parastas – Pomenirea celor adormiţi
Vineri, 30 martie; Liturghia Darurilor mai înainte Sfinţite
  • 17.00 – Liturghia Darurilor mai înainte Sfinţite urmată de Parastas – Pomenirea celor adormiţi
În fiecare duminică se organizează pentru copii parohiei noastre începând cu ora 11.45 până la 12.15 cateheză pentru copii.

Slujbele continuă conform programului în a doua, a patra şi a cincea duminică din lună:
  • 8.00 – Utrenia; 10.00 – Sf. Liturghie; După împărtăşire, în timpul predicii, copii se retrag pentru cateheză.
  • Slujba Vecerniei urmată de cateheză şi discuţii se va face de la orele 18.30.
În fiecare vineri după vecernie stau la dispoziţia celor ce doresc să se spovedească. La cerinţa dumneavoastră putem conveni pentru o altă zi.

Pentru orice serviciu religios sau pentru problemele legate de viaţa pastorală, credincioşii se pot adresa Părintelui Laurenţiu Precup .